Dalším významným počinem na poli kurtologie bylo objevení několika dopisů z dlouholeté korespondence mezi Kurtem a velikánem teroretické fyziky Nielsem Bohrem. Z jejich obsahu je zřejmé, že vztah těchto dvou géniů byl vřelý a přátelský, neboť si dokonce vyměnili fotografie svých činčil s věnováním. Ovšem z úryvku na jednom z mnoha zažloutlých listů papíru (jak jinak než kvantového) vyplouvá na povrch nepříjemná záležitost, která navždy ovlivnila nejen přátelství výše zmíněných, ale i celou dosavadní vědu.

Kurt, pedantský estét, jednoho dne již dále odmítal snášech stylistickou úpravu Nielsových dopisů. Dán Bohr, jeden z otců kvantové fyziky a vědec s neobyčejnou intuicí, zásadně nepoužíval ve svých dopise interpukční znaménka. Tento zdánlivě banální fakt vždy dokázal Kurta excitovat do vyšších energetických stavů, ve kterých někdy setrvával celé hodiny, než opět přeskočil do základního stavu za vydatné spršky vysokoenergetických kurtonů. Celá situace měla ovšem ještě fundamentálnější dohru než ony zmíněné excitace. Kurta to totiž vedlo k zavedení kvantové tečky a kvantové čárky, čimž se celá situace uklidnila a navíc bylo vyhověno Bohrově kvantovací podmínce, kterou zde snad ani nemusím zmiňovat. Teorie rovněž předpovídá existenci kvantového otazníku a kvantového vykřičníku. Nejnovější výpočty dokonce naznačují, že tato sada musí být doplněna o kvantový středník a kvantovou pomlčku. Těchto šest základních objektů je plně určeno pomocí tří charakteristik tzv. nejkvantovější trojice : kurtovosti, triviality a estetiky.

Jak vypadají kvantová tečka, čárka, otazník, vykřičník, středník a pomlčka dle kurtokvantověmechanických výpočtů

Je ovšem potřeba si uvědomit, že většina objektů, a to až 76 %, je složena z kvantové tečky a kvantové čárky. Ostatní čtyři elementy tvoří neobyčejně exotické entity jakými jsou např. kvantové otázka či Arnoldem Sommerfeldem teoreticky předpovězený, ale teprve nedávno objevený, kvantový rozkaz či jak se zejména v zahraniční literatuře uvadí - kvantový důraz. Mám-li být upřímný, dávám přednost výrazu kvantový rozkaz, neboť lépe podchycuje charakter onoho objektu. V našem špičkovém týmu existuje i tzv. "kurtokvantově důrazné křídlo", které dává z jakýchsi hyperinternacionalistických důvodů přednost druhému výrazu, a které reprezentuje např. již tolikrát zmiňovaný doktor Celerius. Ovšem po dlouhých diskusích a za použití tyče a trýznivého holobiče doktor Celerius nakonec sám rád musel uznat svůj omyl.

Domnívám se, že o kvantovém kurtovi ještě uslyšíme, takže nám zachovejte i nadále svou přízeň.