A máme tu další příspěvek k mladičké vědní disciplíně kurtologii, tentokrát od přední světové, ale především české, kapacity v oboru doktora Celeria. Se svolením autora bych zde rád prezentoval jeho výsledky, které jistě vrhnou nové světlo na fenomén Kurta a možná, ...že by to ani Pepa nebyl....ehm chtěl jsem říct, že možná budeme muset přehodnotit celkový pohled na danou problematiku. Podobně jako Einstein svou teorii relativity a gravitace způsobil revoluci v nazírání na prostor a čas, působí objevy doktora Celeria jako mohutná přílivová vlna v poklidných vodách vědy. Nebál bych se dokonce doktora Celeria, tohoto geniálního dislektika, označit za Koperníka moderní doby. S malými gramatickými, stylistickými a faktickými korekturami zde uvádím kompletní zprávu pana doktora
Věhlasný fyzikolog doktor Celerius, dnes jistě právem považovaný za jedno z es moderní vědy, se ve svých posledních výzkumech věnoval zejména vztahu Kurta F. k význačným vědeckým kapacitám jeho (a tedy všech, že) doby. Dr. Celerius navazuje na poznatky o vztahu Kurta k mladému a stresovanému Schroedingerovi.
Podařilo se mu zjistit, že ani po formulaci jeho kvantové vlnove mechaniky nedošel ubohý Schroedinger pokoje. Zavistivý Kurt, zahanben uspěchem mladého Rakušana, zabil v návalu zuřivosti jeho oblíbenou kočku Micku. Citlivý Schroedinger, jemuž byla Micka jedinou utěchou v bezesných nocích nad Kurtovým zdviženym prstem, upadl po tomto surovém a nelidském činu do težke deprese. Ale jak už to tak býva, i zde si nakonec mladý vědec dokázal poradit. Jeho utěchou se stal notoricky znamý teorém , ... TEĎ JSEM TO ZAPOMNĚL! Ano, jeho utěchou se stal notoricky známý teorém Schroedingerovy kočky. Díky němu Schroedinger pochopil, že Micka vždy byla a vždy bude zaroveň mrtvá i živá.
A tak i zde vidíme, Kurtovu nesmazatelnou stopu v historii vedy.
© Copyright dr. Celerius, náležitě citované pasáže možno použit pro dalsí osvětu a výzkum.
O dalších objevech a poznatcích v čerstvě se rodící kurtologii vás budu i nadále informovat.