Praktikum »
« Zpět
Praktikum II. - elektřina a magnetizmus
Pohodové na měření, pohodové na zpracování. Vznik můstku , který budete používat, bych datoval někam na konec prvohor a začátek druhohor. Takže buďte trpělivý (doporučoval bych sedativa) a nepoužívejte kladivo - chcete přeci úspěšně odměřit.
Známka: 1-
Opět jedna malinka. Doporučuji vzit si s sebou knihu nebo vyšívání. Exponenciální závislost odporu na teplotě se velice brzy projeví. Takže buďte tolerantní...ano, buďte toleratní. S chutí do toho a takřka nic není hotovo. Trvá to dlouho, ale člověk se nenadře.
Známka: 2-
Zvoliv si tuto úlohu, vědomě vystavil jsem se ponížení a věčného utrpení. Ačkoliv jsem byl s měřením hotov za 1,5 hodiny, protokol si vyžádal mnoho a mnoho hodin mého úporného soustředění a práce. Takže...pokud nemusíte, nedávejte si tuto úlohu.
Známka: 1
Pohoda úloha, trochu méně pohoda protokol, ale jinka to jde. Rozhodně doporučuji vzhledem k relativní časové nenáročnosti měření a nenáročnosti vůbec.
Známka: 3-
Snad je jedinou radu mám. Při proměřování cívky s uzavřeným jádrem pozor na neizolované části vodičů. 120 V prý hodně bolí.
Známka: 1
Kdybych nezmatkoval, mohl jsem to mít za 0,50 až 0,75 hodiny odměřené, ale já zmatkoval, takže se to protáhlo na 1,25 hodiny. Je to fakt největší pohoda, jakou jsem kdy měřil. Ještě pohodovější než malé odpory.
Známka: 1
Docela pohodová úloha. Nic těžkého tam člověk nezvedá. Nečekejte, až se vám kyvadlo ustálý v rovnovážné výchylce, protože tam furt někdo šmejdí a leze, takže se to vždy znovu pěkně rozkmitá.
Známka: 2
Taková jednoduchá perlička, ovšem mám dojem, že se hochům z praktik asi nebude líbit, že jsem odpory měřil jen při jedné poloze přepínače.
Známka: 1-